Клан українських патріотів

А нам з тобою своє робити, відкрити очі і далі йти. І, зуби сильно стиснувши, землю рідну любити, хто ж тоді, як не ми, брати?
 
ФорумФорум  ДопомогаДопомога  ПошукПошук  ЗареєструватисьЗареєструватись  Список користувачівСписок користувачів  ГрупиГрупи  ВхідВхід  

Частка | 
 

 Місто Калуш; Франківщина

Донизу 
АвторПовідомлення
Лисеня

avatar

К-ть повідомлень : 5
Age : 25
Registration date : 22.10.2006

СтворюватиТема: Місто Калуш; Франківщина   Нд Жовт 22, 2006 12:11 pm

Географічне розташування
Живописний куток Прикарпаття - місто Калуш розташований на північному сході Івано-Франківської області. Одна з головних переваг міста - його вигідне географічне розташування. Добре розвинута транспортна мережа поєднує місто з Центральною Європою та Заходом через повітря, залізницю та автомобільні дороги. Мережа асфальтових доріг з'єднує Калуш з іншими містами, такими як Львів (130 км), Ужгород (280 км), Київ (560 км). Ці та інші міста сполучені з Калушем також залізницею. В радіусі 300 км від міста пролягають кордони з Польщею (150 км), Угорщиною (300 км), Словаччиною (300 км), Румунією (240 км), що дає легкий доступ до країн Центральної та Східної Європи. За 30 км від Калуша, в м. Івано-Франківську, розташоване літовище, спроможне регулярно приймати важкі транспортні літаки (Боїнг-767, ІЛ-76, ІЛ-86). За характером рельєфу територія міста складається з рівнинної частини. Поверхня міста розчленована річками Лімниця, Сівка, Млинівка. 10 частина міста вкрита лісами.

[ред.]
Клімат
Клімат міста помірно-континентальний, вологий з прохолодним літом та м'якою зимою. Калуш лежить в 200Атлантико-континентальній кліматичній області. Клімат у місті формується під переважаючим впливом вологих повітряних мас Атлантичного океану та Середземного моря. Це зумовлює різке зниження температури повітря взимку до -20°С і підвищення температури влітку до +20°, +30°С. Зими, як правило, м'які, літо - тепле. Пересічна температура січня -4°, -10°С, липня +18°, +25°С. Період з температурою понад +10°С становить 160-170 днів. Безморозний період 150-155 днів. Річні суми опадів коливаються в межах 600-800 мм. Основна кількість опадів припадає на теплий період. Це пов'язано з тим, що місто належить до вологої помірно-теплої акрокліматичної зони і на клімат міста суттєво впливає близькість гір Карпат.

[ред.]
Адміністративно-територіальний устрій
Калуш - місто обласного підпорядкування з площею 6453,5 га (це 0,5% території області), розташоване на відстані 30 км від обласного центру. 30 жовтня 1990 р. сесією обласної ради XXI скликання було затверджено межу Калуської міської ради із загальною площею 6454 га. 20 березня 1972 р. Калушеві присвоєно статус міста обласного підпорядкування. Місто не поділено на райони. Влада міста представлена Калуською міською радою (50 депутатів) на чолі з міським головою, обраними мешканцями міста (кількість виборців - 49634). Голова міста керує міською радою та виконавчим комітетом, обраним депутатами. Виконавчий комітет керує міськими організаціями і службами.

[ред.]
Населення
Населення міста за статистичними даними станом на 01.01.2003 р. становило 67,9 тис. чоловік, це 4,8% від населення області. За статтю: 52,6% - жінки, відповідно 47,4% - чоловіки. На 1 км2 припадає 1125 осіб. Пенсіонерів - 18672 особи (27,5% до наявного населення). Половина трудових ресурсів міста зайнята в промисловості, а перехід до ринкової економіки викликав значну міграцію кадрів у сферу послуг, із загальної чисельності населення трудові ресурси станом на 01.01.2003 р. становили 45,0 тис. чол., з них працевлаштоване населення у працездатному віці - 42,5 тис. чол. Зайнято у сферах матеріального виробництва та послуг 37,2 тис. чол., або 80% до загальної чисельності трудових ресурсів. Рівень офіційного безробіття у м. Калуші за 2002 рік становив 3,6%. Найбільше серед безробітних кваліфікованих працівників віком від 30 до 40 років. Більшість з них закінчила середню школу чи училище, має дипломи вишів. Ця потенційна кваліфікована робоча сила може зробити вагомий внесок у виробничу сферу регіону.

[ред.]
Історія
Перша письмова згадка про Калуш була знайдена в дванадцятитомнику Галицьких гродських книг (Галицьке староство, яке було в той час під Польською короною) і датована 27 травня 1437 р. Мова йшла про "суд у найближчий вівторок після Трійці з участю королівського чоловіка Драгуша із Калуша проти Митька із Куроша". З цього часу згадка про Калуш все частіше зустрічається в різних земських книгах. Назва міста правдоподібно походить від слова "калюші": природних сольових джерел, в яких у давнину добували сіль.

До 1549 р. Калуш залишався селом, яке входило до складу Галицького староства. 1549 р. польський король Сигізмунд Август уповноважує Пелзького воєводу, коронного гетьмана і Галицького старосту Миколу Сенявського заснувати місто Калуш з відповідною юрисдикцією на самоврядування. З цього року Калуш стає "вільним містом" на Магдебурзькому праві. В місті був створений міський магістрат (міська рада). Його очолював бургомістр, якого обирали громадяни.

У XV ст. Калуш переживав період розквіту. Місто було відоме своїм розвинутим солевидобутком, броварнею та виробництвом солоду. Вироблялися бікарбонат натрію, селітра, а на початку XIX ст. була заснована ливарня для виробництва церковних дзвонів.

За першим поділом Польщі 1772 р. Калуш відходить до Австрії, а коли Австрійсько-Угорська монархія розпалася і створилася Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР), громадяни Калуша встановили міську адміністрацію ЗУНР.

Більшість населення України попри окупацію іноземними загарбниками розвивала торгівлю, місцеві ремесла і свою давню культуру. Місцеві жителі протягом багатьох років боролись за свою незалежність. Найбільш яскраві події боротьби відбулися під час об'єднання земель України.

Під час Другої світової війни місто було окуповане фашистськими військами (1941-1944). Представники Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії вели безперервну боротьбу проти окупантів.

Жителі міста Калуша і Галичини з великою радістю зустріли демократичні перетворення в 1990-х роках і стали основною керівною силою в усіх подіях.

Історія міста багата на знаменні події та вагомі імена. Пишаємось письменниками Антоном Могильницьким, Олесем Бабієм, Михайлом Козорісом, Григорієм Цеглинським, художниками Григорієм Смольським, Павлом Ковжуном, автором та співаком Іваном Рубчаком... Ще десятки імен калушан - митців, науковців, літераторів - склали велику культурну спадщину не тільки Калуша, але й України.

Сучасний Калуш завдячує розвитком своїм предкам, які започаткували видобуток солі, пивоваріння, лиття дзвонів і створили місту вже на той час славу передового промислового центру. Сьогодні - це великий промисловий і культурний центр Західної України. Тут виробляються третина всієї промислової продукції області і близько 1% продукції України. Ряд унікальних видів продукції (калійні мінеральні добрива, магній металевий, поліетилен, тафтингові покриття та інші) виробляється в Україні тільки у місті Калуші.

Зараз прогулюючись містом можна милуватись куполами новозбудованого храму Усіх Святих Української Православної Церкви Київського патріархату; відреставрованим римо-католицьким костьолом Святого Валентина; справжньою окрасою міста є греко-католицька церква святого Михайла. Віруючі всіх конфесій мають змогу задовольнити свої духовні потреби.

Мистецьке життя Калуша ще активніше розвивається після відкриття першої в області картинної галереї.

Ось таке воно, моє місто.
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача
InHack
Модер
avatar

Чоловік К-ть повідомлень : 236
Age : 26
Місце проживання : Ukraine
Registration date : 21.10.2006

СтворюватиТема: Re: Місто Калуш; Франківщина   Нд Жовт 22, 2006 12:17 pm

Класно! Я про Калуш знав тільки те, що там добувають калійну сіль. Smile

_________________
Без кайфу немає лайфу


Все тече, я гадав, що це лише вода
Все тече згори вниз, все мине колись...
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача
Лисеня

avatar

К-ть повідомлень : 5
Age : 25
Registration date : 22.10.2006

СтворюватиТема: Re: Місто Калуш; Франківщина   Нд Жовт 22, 2006 1:48 pm

InHack
Єдине про Калуш, що для мене має вагу - це те, що це західна Україна і там говорять державною мовою. Wink
Ти, до речі, з якого міста?
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача
InHack
Модер
avatar

Чоловік К-ть повідомлень : 236
Age : 26
Місце проживання : Ukraine
Registration date : 21.10.2006

СтворюватиТема: Re: Місто Калуш; Франківщина   Нд Жовт 22, 2006 1:55 pm

В мене бабуся живе у Львівській області, то там теж усі на українській розмовляють.

А сам я живу в Білій Церкві, Київська обл.

_________________
Без кайфу немає лайфу


Все тече, я гадав, що це лише вода
Все тече згори вниз, все мине колись...
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача
Лисеня

avatar

К-ть повідомлень : 5
Age : 25
Registration date : 22.10.2006

СтворюватиТема: Re: Місто Калуш; Франківщина   Нд Жовт 22, 2006 2:22 pm

А я народилась у Львові і у мене ВЕСТ ПОВНІСТЮ рід з Львівщини. Very Happy
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача
FireON
Адмін
avatar

Чоловік К-ть повідомлень : 335
Age : 28
Місце проживання : Київщина
Registration date : 21.10.2006

СтворюватиТема: Re: Місто Калуш; Франківщина   Нд Жовт 22, 2006 3:16 pm

Я з Рокитного Київської області, так що можна сказати ми з InHack'ом сусіди bounce bounce
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача http://fireon.org.ua
Лисеня

avatar

К-ть повідомлень : 5
Age : 25
Registration date : 22.10.2006

СтворюватиТема: Re: Місто Калуш; Франківщина   Нд Жовт 22, 2006 5:04 pm

Ооо... То ви столичні люди..Везе.. А я, виходить, провінціалка.. pale
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача
FireON
Адмін
avatar

Чоловік К-ть повідомлень : 335
Age : 28
Місце проживання : Київщина
Registration date : 21.10.2006

СтворюватиТема: Re: Місто Калуш; Франківщина   Нд Жовт 22, 2006 5:51 pm

Лисеня, нам до столиці 120 км.
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача http://fireon.org.ua
InHack
Модер
avatar

Чоловік К-ть повідомлень : 236
Age : 26
Місце проживання : Ukraine
Registration date : 21.10.2006

СтворюватиТема: Re: Місто Калуш; Франківщина   Нд Жовт 22, 2006 6:17 pm

Мені 80км Very Happy

_________________
Без кайфу немає лайфу


Все тече, я гадав, що це лише вода
Все тече згори вниз, все мине колись...
На початок Донизу
Переглянути профіль користувача
Спонсируемый контент
СтворюватиТема: Re: Місто Калуш; Франківщина   

На початок Донизу
 
Місто Калуш; Франківщина
На початок 
Сторінка 1 з 1
 Подібні теми
-
» Дитяче та доросле взуття ZETPOL. Збираємо нове СП.
» Правила для СП (спільної покупки)
» Купуємо разом з сайту Аліекспрес
» Товари з Італії

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Клан українських патріотів :: Моя Україна! :: Міста і села-
Перейти до: